Tvár - plasticky chirurg

Tvár

Operačný zákrok možný v lokálnej aj celkovej anestézii, trvajúci približne dve hodiny, počas ktorého sa podvihne ochabnuté tkanivo tváre (SMAS) a zredukuje nadbytočná koža. Cieľom tohto zákroku je napnutie tváre a krku, ich vrások, odstránenie “syslých vačkov”, zvýraznenie sánky. Výsledné jazvy sú na vlasovej hranici spánkovej oblasti, popred ušnicu, okolo ušného lalôčika a za uchom. Zákrok si vyžaduje jednu noc na klinike, doprovod pri odchode a štvortýždňový pooperačný režim. Viac informácií.

Operačný zákrok v lokálnej anestézii, trvajúci približne jednu hodinu, počas ktorého sa odstráni nadbytočná koža a tukové tkanivo z horného viečka. Cieľom tohto zákroku je rozjasnenie očí, zbavenie sa unaveného výzoru, zlepšenie rozsahu videnia. Výsledné jazvy sú skryté v záhybe horného viečka a vo vráske. Zákrok si vyžaduje pár hodín oddychu na klinike, doprovod a dvojtýždňový pooperačný režim. Viac informácií.

Operačný zákrok v lokálnej anestézii, trvajúci približne jednu hodinu, počas ktorého sa odstráni nadbytočná koža a tukové tkanivo z dolného viečka. Cieľom tohto zákroku je odstránenie kruhov a vačkov pod očami, zbavenie sa unaveného výzoru a napnutie kože. Výsledné jazvy sú pod riasami dolného viečka a vo vráske. Zákrok si vyžaduje jednu noc na klinike, doprovod pri odchode a dvojtýždňový pooperačný režim. Viac informácií.

Operačný zákrok v celkovej anestézii, trvajúci približne dve hodiny, počas ktorého sa prevádzajú potrebné chirurgické zákroky na dosiahnutie požadovaného tvaru nosa. Podľa počiatočného stavu sa pristupuje k zneseniu hrbola, zákrokom na nosových kostiach, na špičke nosa, úprave nosových chrupiek, zákrokom na nosovej prepážke, na nosových dierkach. Cieľom tohto zákroku je estetická korekcia vzhľadu nosa, zlepšenie dýchania. Výsledné jazvy sú pri zatvorenej technike skryté v nosovej dutine a pri otvorenej technike v oblasti kolumely a nosovej dutiny. Zákrok si vyžaduje jednu noc na klinike, doprovod pri odchode a šesť týždňový pooperačný režim. Viac informácií.

Operačný zákrok v lokálnej anestézii, trvajúci približne hodinu, počas ktorého sa prevádzajú potrebné chirurgické zákroky na dosiahnutie požadovaného tvaru ušníc. Cieľom tohto zákroku je estetická korekcia vzhľadu ušníc. Výsledné jazvy sú umiestnené za ušami. Zákrok si vyžaduje doprovod a šesť týždňový pooperačný režim. Viac informácií.

Operačný zákrok v celkovej anestézii, trvajúci približne jednu až dve hodiny, počas ktorého sa podvihne ochabnuté tkanivo čela a zredukuje nadbytočná koža. Cieľom tohto zákroku je napnutie čela a jeho vrások a dvihnutie obočia. Výsledná jazva je skrytá vo vlasoch. Zákrok si vyžaduje jednu noc na klinike, doprovod pri odchode a štvortýždňový pooperačný režim. Viac informácií.

Operačný zákrok možný aj v lokálnej anestézii, trvajúci približne jednu hodinu, počas ktorého sa podvihne ochabnuté tkanivo obočia a prípadne zredukuje nadbytočná koža. Tento zákrok je súčasťou operácie podvihnutia čela (forehead lift) alebo operácie horných viečok alebo samostatný výkon. Cieľom tohto zákroku je dvihnutie obočia. Výsledná jazva je skrytá vo vlasoch (v prípade forehead liftu) alebo priamo v obočí. Zákrok si vyžaduje podľa potreby jednu noc na klinike, doprovod pri odchode a štvortýždňový pooperačný režim. Viac informácií.

Operačný zákrok v celkovej anestézii, najčastejšie však súčasťou operácie napnutia tváre (face lift), počas ktorého sa podvihne ochabnuté tkanivo krku a zredukuje nadbytočná koža. Cieľom tohto zákroku je napnutie krku a jeho vrások. Výsledné jazvy sú ako po operácii napnutia tváre (face lift) na vlasovej hranici spánkovej oblasti, popred ušnicu, okolo ušného lalôčika a za uchom alebo pod bradou, ak ide o samostatný zákrok. Zákrok si vyžaduje jednu noc na klinike, doprovod pri odchode a štvor týždňový pooperačný režim. Viac informácií.

Dohodnite si konzultáciu

Dohodnite si osobnú konzultáciu s MUDr. Ivanom Žiklom a vydajte sa na cestu k Vášmu novému „ja“ už dnes.