Tvár - plasticky chirurg

Operácia nosa
(rhinoplastika, septorhinoplastika)

Čo je rinoplastika?

Rinoplastika, septorinoplastika alebo plastická operácia nosa je chirurgický zákrok, ktorého cieľom je úprava vzhľadu a tvaru nosa. Mnoho ľudí podstupuje tento zákrok na základe nejakej odchýlky od symetrie, kedy ľudia nie sú s jeho tvarom spokojní alebo pre deformáciu tvaru nosa po úraze. Okrem toho od plastiky nosa môžete očakávať aj uľačenie dýchania v prípade vyrovnania krivej nosovej prepážky.

Po symetrických črtách tváre bez anomálií túži snáď každý. Plastická operácia nosa sa okrem prípadov, kedy ide o zdravie (nádory, úrazy, funkčné poruchy a vrodené vady) vykonáva aj z čisto estetických dôvodov. Nech je už dôvod akýkoľvek, po rinoplastike môžete mať tvar nosa podľa vašich predstáv.

Vďaka operácii nosa získate

  • podľa potreby podvihnutie, zníženie a zúženie špičky nosa
  • vyrovnanie nosa
  • upravenie deformácie nosa
  • odstránenie hrbu z nosa
  • zúženie a zníženie chrbta nosa
  • prípadné zmenšenie nosových dierok

Som vhodným kandidátom na plastickú operáciu nosa?

V prípade plastickej operácie nosa posúdim, či ste alebo nie ste vhodným adeptom. Závisí to totiž aj od toho, čo chcete operáciou dosiahnuť. Pred plastikou nosa vás čaká detailné vyšetrenie nosa a celej tváre. V závislosti od rozsahu operácie Vám na konzultácii dopodrobna vysvetlím všetko čo pred zákrokom potrebujete vedieť.

Bolesť pri plastickej operácii nosa

Nos po operácii nebolí. Najviac nepríjemný pocit je ten, že 5 dní nemôžete dýchať nosom z dôvodu zavedenej tamponády. Tamponádu si vyberiete na 5. deň po operácií a sadru budete mať 12 dní, kedy bude aj prvá kontrola.

Zhrnutie

Operačný zákrok v celkovej anestézii, trvajúci približne hodinu, počas ktorého sa vykonávajú potrebné chirurgické zákroky na dosiahnutie požadovaného tvaru nosa. Podľa počiatočného stavu sa pristupuje k zneseniu hrbola, zákrokom na nosových kostiach, na špičke nosa, úprave nosových chrupiek, zákrokom na nosovej prepážke, na nosových dierkach. Cieľom tohto zákroku je estetická korekcia vzhľadu nosa, zlepšenie dýchania. Výsledné jazvy sú pri zatvorenej technike skryté v nosovej dutine a pri otvorenej technike v oblasti kolumely a nosovej dutiny. Zákrok si vyžaduje jednu noc na klinike, doprovod pri odchode a šesť týždňový pooperačný režim.

Dohodnite si konzultáciu

Dohodnite si osobnú konzultáciu s MUDr. Ivanom Žiklom a vydajte sa na cestu k Vášmu novému „ja“ už dnes.