Kyselina hyaluronová - plasticky chirurg

Kyselina hyaluronová

Čo je kyselina hyalurónová?

Kyselina hyalurónová je polysacharid, ktorý je dôležitou súčasťou mimobunkovej hmoty a nachádza sa v celom tele, najviac však v koži. Vekom sa jej množstvo zmenšuje, čo prispieva k strate pružnosti kože, k poklesu a zmenšeniu objemov, k tvorbe vrások. Dodať objem, vyhladiť, hydratovať, revitalizovať, a tým prirodzene a bezpečne omladiť, je cieľom jej aplikácie.

Vďaka kyseline hyalurónovej získate

  • vyhladenie statických vrások tváre
  • doplnenie chýbajúceho objemu na tvári
  • odstránenie kruhov pod očami
  • zjemnenie nosovo-ústnych rýh
  • krajšie a plnšie pery

Som vhodným kandidátom na aplikáciu kyseliny hyalurónovej?

Kyselina hyaluronová sa aplikuje na miesta, kde sú prítomné statické vrásky, ktoré vznikajú keď pokožka stratí svoju prirodzenú elasticitu. Statické vrásky sa spravidla zvýraznňujú vekom, tým, že poklesnú tvárové kompártmenty.  Výplňou kyselinou hyalurónovou (HYA=hyaluronic acid) dokážeme tieto vrásky zjemniť a navrátiť tak tvári svieži mladistvý vzhľad.

Bolesť pri aplikácii kyseliny hyalurónovej

Tak, ako pri každej injekcii sa dá mierna bolesť vydržať. Všetky výplňové materiály, čo používam, obsahujú Lidocain, čo je lokálne anestetikum a každý ďalší vpich je menej a menej bolestivý.

Najčastejšie zákroky

Absolútnym lídrom v aplikáciách kyseliny hyalurónovej je výplň pier. Dodať perám objem, dokorigovať ich asymetriu, zvýrazniť kontúry, zhydratovať a vyplniť jemné priečne vrásky.

Ďalšiou obľúbenou zónou sú “kruhy pod očami”. Zbavenie sa kruhov pod očami, ktoré vytvárajú tiene a tým starší výzor. Ale pozor, tento zákrok nie je vhodný pre každého s “kruhami pod očami”. Je potrebné to riadne skonzultovať.

Zhrnutie

Kyselinou hyalronovou dokážeme vyriešiť ochabnuté kontúry tváre a dodať im krajší a mladší vzhľad. Pri aplikácii HYA sa pomocou tenkej ihly alebo kanyly vpichuje do požadovanej oblasti malé množstvo gélu kyseliny hyaluronovej, čím sa vráska vyplní. Efekt je okamžitý.  Tkanivo obohatené o kyselinu hyaluronovú sa stáva pružnejším a sviežejším.

Dohodnite si konzultáciu

Dohodnite si osobnú konzultáciu s MUDr. Ivanom Žiklom a vydajte sa na cestu k Vášmu novému „ja“ už dnes.