Tvár - plasticky chirurg

Napnutie krku
(neck lift)

Čo je neck lift?

Napnutie krku je chirurgický zákrok, ktorý zlepšuje viditeľné známky starnutia v oblasti sánky a krku ako napríklad nadbytok tuku pod bradou, ktoré vytvárajú podbradok    pruhy na krku, prebytočná koža. Krk je často zanedbávanou časťou tváre, mnohí pacienti pri zvažovaní chirurgickej úpravy svojho vzhľadu ani nepomyslia na to, že krk je jednou z prvých miest kde vidno znaky staroby.

Nie len vek poukazuje na starnúci krk s uvoľnenou či vráskavou kožou. Prispieva k tomu aj laxita platysmy, čo je plochý sval na krku pod kožou. Necklift môže vašej pokožke na krku dodať štíhly mladistvý vzhľad s pružne pôsobiacou pokožkou.

Pri napnutí krku sa odstráni prebytočná koža a tukové zásoby z oblasti krku prípadne sa vykoná napnutie plochého svalu platysma na krku. Výsledok závisí od stupňa ochabnutia kože na krku, takže je individuálny.

Vďaka neck liftu dosiahnete

  • štíhlejší vzhľad krku
  • mladistvý vzhľad
  • krk bez „druhej“ brady
  • krk bez vrások

Som vhodným kandidátom na neck lift?

Pokaľ máte problém so staro pôsobiacou alebo ovisnutou kožou v oblasti krku je pre vás necklift vhodným riešením. Avšak najlepšie je problémy s pokožkou skonzultovať, je totiž potrebné spoznať všetky faktory toho, či je pre vás napnutie krku správnou voľbou, pretože je to zákrok, ktorý sa veľmi často kombinuje s faceliftom.

Bolesť pri neck liftingu

Po necklifte rovnako ako pri facelifte bolia najviac uši, pretože okolo uší je vedený rez a tkanivo je tam pod ťahom. Po zákroku cítia pacientky ťah na tvári, ktorý je spôsobený napnutím tkanív.
Bolesť a opuch, aj asymetrický, môže pretrvávať aj do 3 mesiacov.

Zhrnutie

Operačný zákrok sa vykonáva v celkovej aj lokálnej anestézii, najčastejšie však súčasťou operácie napnutia tváre (face lift), počas ktorého sa podvihne ochabnuté tkanivo krku a zredukuje nadbytočná koža, prípadne odsaje prebytočný tuk alebo sa zošijú povolené svaly. Cieľom tohto zákroku je napnutie krku a jeho vrások. Výsledné jazvy sú popred ušnicu, okolo ušného lalôčika a za uchom alebo pod bradou, ak ide o samostatný zákrok.

Fajčiari by mali byť pripravení zdržať sa fajčenia aspoň 2 týždne pred a po absolvovaní neckliftu. Presné podrobnosti o obmedzeniach sa samozrejme dozviete na konzultácii.

Zákrok si vyžaduje jednu noc na klinike, doprovod pri odchode a štvor týždňový pooperačný režim.

Dohodnite si konzultáciu

Dohodnite si osobnú konzultáciu s MUDr. Ivanom Žiklom a vydajte sa na cestu k Vášmu novému „ja“ už dnes.