Operácia odstávajúcich ušníc (otoplastika)

Čo je otoplastika?

Otoplastika je jednou z najbežnejších plastických operácií. Ako jedna z mála plastických operácií sa často vykonáva už v detskom veku. Operácia je vhodná už od 6. rokov, najmä keď dieťa mení kolektív, čiže pri prechode z materskej školy na základnú školu alebo zo základnej školy na strednú školu. Odstávajúce uši nebývajú zdravotným, ale estetickým problémom. Ľudia s odstávajúcimi ušami sú častým terčom posmeškov – najmä v detskom a adolescentnom veku. Výsmech môže spôsobovať pocity menejcennosti, odporu k vlastnému telu, ale aj iné psychické problémy. Operáciu je preto vhodné zvážiť čím skôr.

Pri otoplastike chirurg modeluje prirodzené záhyby ucha, tzv. antihelix a približuje ušnice k hlave. Pokiaľ už nie ste dieťa určite oceníte možnosť nosiť vlasy v cope či krásne náušnice bez toho aby ste sa museli hanbiť za neprirodzene vyzerajúce uši. Získate nové sebavedomie a vzhľad po ktorom ste vždy túžili.

Vďaka operácii odstávajúcich ušníc získate

  • vymodelované prirodzene vyzerajúce uši

Som vhodným kandidátom na plastickú operáciu uší ?

Vhodným kandidátom na otoplastiku je každý kto má problém s odstávajúcimi ušnicami. To či ste alebo nie ste vhodný kandidát na korekciu uší zistíte na konzultácii.

Bolesť pri plastickej operácii uší

Bolesť po operácii je dosť intenzívna a trvá skoro 2 týždne. Po tomto zákroku odporúčam užívať analgetiká v menších dávkach ale častejšie.

Prvá kontrola je po týždni a druha po 2 týždňoch od operácie. Čelenku odporúčam nosiť ešte mesiac na spanie a 3 mesiace na kolektívne športy.

Zhrnutie

Operačný zákrok je vykonávaný v lokálnej anestézii, trvajúci približne hodinu, počas ktorého sa prevádzajú potrebné chirurgické zákroky na dosiahnutie požadovaného tvaru ušníc. Cieľom tohto zákroku je estetická korekcia vzhľadu ušníc. Výsledné jazvy sú umiestnené za ušami. Zákrok si vyžaduje doprovod a šesť týždňový pooperačný režim.

Dohodnite si konzultáciu

Dohodnite si osobnú konzultáciu s MUDr. Ivanom Žiklom a vydajte sa na cestu k Vášmu novému „ja“ už dnes.