Tvár - plasticky chirurg

Podvihnutie obočia
(brow lift)

Čo je brow lift?

Browlift je vhodný keď máte poklesnuté obočie. Následkom starnutia na tvári sa nik nevyhne a koža časom začína strácať svoju pružnosť nielen pod vplyvom veku, ale aj pôsobením gravitácie a stratou kolagénu a elastínu. Výsledkom je starší, unavený, smutný alebo zamračený vzhľad tváre. Browlift vráti obočie do správnej polohy.

Vďaka podvihnutiu obočia získate

  • obočie vo vyššej polohe

  • mladší vzhľad čela

  • celkový mladistvý vzhľad tváre

Som vhodným kandidátom na podvihnutie obočia?

Veľa ľudí prichádza so žiadosťou o operáciu horných viečok. Ich problém ale mnohokrát nespočíva v nadbytku kože na horných viečkach ale v poklese obočia. Ak sa obočie podvihne, oči sa zbavia ťažoby a periférne videnie sa zlepší. Niekedy je potrebné tento zákrok kombinovať s hornou blepharoplastikou alebo faceliftom, prípadne foreheadliftom. Skúste sa pozrieť na maturitnú fotografiu v akej polohe bolo vaše obočie?

Bolesť pri podvihnutií obočia

Pri browlifte závisí bolesť od individuálneho prahu bolesti.

Zhrnutie

Po browlifte – podvihnutiu obočia môžete očakávať mladší vzhľad. Celkový výraz vašej tváre bude pôsobť mladšie a sviežejšie. Operačný zákrok je vykonávaný v lokálnej alebo celkovej anestézii, trvajúci približne jednu hodinu, počas ktorého sa podvihne ochabnuté tkanivo obočia a zafixuje vo vyššej polohe. Cieľom tohto zákroku je podvihnutie obočia. Výsledná jazva je skrytá vo vlasoch. Zákrok si vyžaduje doprovod pri odchode a štvortýždňový pooperačný režim.

Dohodnite si konzultáciu

Dohodnite si osobnú konzultáciu s MUDr. Ivanom Žiklom a vydajte sa na cestu k Vášmu novému „ja“ už dnes.