Tvár - plasticky chirurg

Operácia dolných viečok
(dolná blepharoplastika)

Čo je dolná blepfaroplastika?

Dolná blepfaroplastika alebo korekcia dolných viečok je chirurgický zákrok, pri ktorom sa redukuje nadbytok kože a tuku pod dolnou mihálnicou. Ide o ovisnutú kožu pod dolným viečkom, ktorá zapríčiňuje tiene svetla a tým smutný a unavený výraz tváre.

Vďaka dolnej blepfaroplastike získate

  • odstránenie vačkov pod očami
  • mladistvý vzhľad
  • otvorenjšie oči
  • odstránenie kruhov pod očami
  • vypnutá koža dolného viečka
  • menej rýh vo vranej nôžke

Som vhodným kandidátom na operáciu dolných viečok?

Na operáciu dolných viečok je vhodný každý, koho viečka nemajú svoju prirodzenú pevnosť. Pokles týchto tkanív je zapríčinený buď geneticky alebo vekom. Pri zákroku nie sú obmedzenia vekom, pohlavím ani ročným obdobím.

Bolesť pri dolnej blepfaroplastike

Bolesť je znesiteľná. Nepríjemnejšie ako bolesť sú opuchy. Po redukcii kože na dolných viečkach sa objavia modrinky, ktoré však miznú už po 10 dňoch. Pomôcť môžu chladné obklady a kľudový režim.

Zhrnutie

Operačný zákrok v lokálnej anestézii, trvajúci približne jednu hodinu, počas ktorého sa odstráni nadbytočná koža a tukové tkanivo z dolného viečka. Cieľom tohto zákroku je odstránenie kruhov a vačkov pod očami, zbavenie sa unaveného výzoru a napnutie kože. Výsledné jazvy sú pod riasami dolného viečka a vo vráske. Zákrok si vyžaduje pár hodín oddychu na klinike, doprovod pri odchode a dvojtýždňový pooperačný režim.

Dohodnite si konzultáciu

Dohodnite si osobnú konzultáciu s MUDr. Ivanom Žiklom a vydajte sa na cestu k Vášmu novému „ja“ už dnes.