Tvár - plasticky chirurg

Operácia horných viečok
(horná blepharoplastika)

Čo je horná blepfaroplastika?

Horná blepfaroplastika je plastická operácia horných viečok, pri ktorej sa upravuje ovisnutá a nadbytočná koža. Tá často spôsobuje unavený alebo smutný výraz tváre. V prípade ovisnutých horných viečok sa nejedná len o estetický problém. Nadbytočná koža spôsobuje únavu očí. Pri hornej blepfaroplastike sa chirurgicky odstráni prebytočná koža a v niektorých prípadoch aj kúsok ochabnutého svalu a nadbytok tuku.

Vďaka hornej blepharoplastike dosiahnete

  • mladistvý vzhľad očí
  • otvorenejšie oči
  • podvihnutie rias
  • redukciu vrások okolo očí
  • perifernejšie videnie

Som vhodným kandidátom na operáciu horných viečok?

Od operácii horných viečok môžete očakávať mladší a sviežejší vzhľad a to hneď o niekoľko rokov. Vhodným kandidátom na operáciu horných viečok sú osoby, ktorých viečka stratili svoju elasticitu, klesnú na riasy alebo prekážajú vo výhľade, namaľované viečka už nie je vidno, večer sú viečka ťažké. Nejedná sa tu len o ženy, ale aj o mužov, ktorí trpia týmto estetickým problémom. Či ste alebo nie ste vhodný kandidát vám samozrejme objasním na konzultácii.

Bolesť pri hornej blepfaroplastike

Po redukcii kože na horných viečkach sa môžu objavovať krvné zrazeniny, ktoré však miznú už po 10 dňoch. Pomôcť môžu chladné a tlakové obklady. Po operácii viečka nebolia, nepríjemný je skôr opuch, ktorý môže „spadnúť“ až na dolné viečka a líca.

Zhrnutie

Operačný zákrok v lokálnej anestézii, trvajúci približne jednu hodinu, počas ktorého sa odstráni nadbytočná koža a tukové tkanivo z horného viečka. Cieľom tohto zákroku je rozjasnenie očí, zbavenie sa unaveného výzoru, zlepšenie rozsahu videnia. Výsledné jazvy sú skryté v záhybe horného viečka a vo vráske. Zákrok si vyžaduje pár hodín oddychu na klinike, doprovod a dvojtýždňový pooperačný režim.

Dohodnite si konzultáciu

Dohodnite si osobnú konzultáciu s MUDr. Ivanom Žiklom a vydajte sa na cestu k Vášmu novému „ja“ už dnes.