Zväčšenie pŕs: Prečo som sa rozhodla pre plastickú operáciu?
Zväčšenie pŕs - skúsenosti

Zväčšenie pŕs: Prečo som sa rozhodla pre plastickú operáciu?

Akákoľvek plastická operácia je veľký krok. Vyžaduje si čas na rozmyslenie a správne rozhodnutie. Obzvlášť keď sa jedná o zväčšenie pŕs silikónovými implantátmi. Každá žena, ktorá sa pre zákrok rozhodne by o ňom mala byť presvedčená. Jedná sa o spokojnosť s jej vlastným telom, o niečo s čím bude naďalej žiť a fungovať. Príkladom je aj pani Jana. S narastajúcou nespokojnosťou s veľkosťou pŕs rástla jej túžba tento „problém“ vyriešiť. Prečítajte si prečo sa rozhodla podstúpiť plastickú operáciu na zväčšenie pŕs – augmentáciu. Ako sa rozhodovala a ako sa zmenil jej život po operácii.

Aký bol hlavný dôvod toho, že ste si dala zväčšiť prsia?

Hlavný dôvod, prečo som sa rozhodla pre zväčšenie pŕs bol ten, že mi príroda toho veľa nenadelila, teda nemala som žiadne prsia a odjakživa som ich chcela mať. No nie za každú cenu. S tou myšlienkou som sa pohrávala roky, ale bolo to fakt len také uvažovanie, že by som do toho možno aj šla. A keď mi ani po dvoch deťoch a kojení nič neostalo, tak som si bola viac-menej istá. Nie pre zvýšenie sebavedomia, ale akési dotvorenie celku, trochu postavu doladiť, keďže nejaké kilá po deťoch ostali, a „tam hore“ skôr ubudlo. Bola som proste čím ďalej nespokojnejšia.

Aký bol proces rozhodovania sa?

Proces rozhodovania sa bol:

  1.  ľahký – také obdobie by som povedala radosti, tešenia sa na niečo, čo chcem roky a teraz to môžem mať…
  2.  ťažký – pretože ak …ak …ak….peniaze, odvaha, čakanie na také to „NAOZAJSTNÉ CHCEM“, prekonanie strachu, obáv a hlavne hľadanie niekoho, komu budem dôverovať, lebo bez toho to nejde…

A keď sa to nepodarí, čo budem robiť, ako budem reagovať, ako to budem znášať a vôbec žiť, čo to so mnou spraví a ako sa postaví ku tomu chirurg … ostávalo mi len veriť.

Ako dlho trvalo rozhodnúť sa pre zväčšenie pŕs?

Rozhodovanie bolo rýchle a tak isto aj moje kroky. Tie ešte rýchlejšie – aby som si to náhodou nerozmyslela. Keď sme sa s manželom dohodli, že do toho idem a že aj financie na to budú, tak som začala veci riešiť – internet, plastickí chirurgovia, mestá kde sú kliniky, samozrejme recenzie a za pár dní som mala dohodnutú prvú konzultáciu. Proste som si povedala buď teraz alebo nikdy moja, rokov máš dosť, kedy potom…

Keď to mám spočítať v dňoch, tak by mi asi dve ruky stačili.

rozhodnúť sa pre zväčšenie pŕs

Akú veľkosť pŕs ste mali pred plastickou operáciou?

Podľa mňa nula.

Aké veľké silikónové implantáty v súčasnosti máte?

Veľkosť implantátov 450g každý, asi 420ml, keby bolo možné viac, tak je tam viac :D, proste som si povedala, že keď už do toho idem, tak nech to stojí za to! Samozrejme ďalšou Pamelou som nechcela byť, malo to byť niečo vkusné, krásne, ženské.

Čo vám pomohlo zvoliť si veľkosť silikónových implantátov?

Čo mi pomohlo – jednoznačne chirurg – MUDr. Ivan Žikla. Nemala som šajnu, ako niečo, čo držím práve v ruke, bude vyzerať, keď to bude v mojom hrudníku. Je to o dôvere, chladnej hlave a reálnych možnostiach. Chcela som prsia, ktoré sa mi budú hodiť, ktoré budem mať rada.

Mali ste z operácie strach?

Operácie samotnej som sa nebála. Ako dieťa aj ako „puberťáčka“ som bola operovaná, tak som vedela do čoho idem, narkózu znášam celkom dobre. Keď sme už pri tom, tak sa mi spalo výborne a prvé, na čo som myslela, keď som sa prebrala, alebo ma preberali, bolo,  prečo ma budia, ešte chcem spať.

Zmenil sa Váš život po operácii? Pomohla Vám plastická operácia zvýšiť sebavedomie?

Zvýšiť sebavedomie určite nie, nerobila som to kvôli tomu. Nebol to ani rozmar. Jednoducho som mala tú možnosť mať väčšie prsia (čo som stále chcela), tak som si ich po rokoch uvažovania dala urobiť. Bol to nezvratný krok v mojom živote, ale chcela som prsia, nie sebavedomie.

Myslím, že ani môj život sa nezmenil. Avšak mám lepší pocit z postavy, je súmernejšia, ženskejšia. Operáciou som nechcela riešiť nič iné. Myslím, že sa to ani nedá.

Báli ste sa reakcií okolia na zväčšenie pŕs?

Reakcií okolia som sa nebála vôbec, vlastne mi to bolo ukradnuté. Sú to moje prsia a do tých nikoho nič, ale bála som sa toho, čo bude, keď sa operácia nepodarí… čo poviem, keď sa budú pýtať, ako budem reagovať, či budem vôbec reagovať, vysvetľovať…

Podprsenka - plastická chirurgia

A aké tie reakcie teda boli? Čo povedali blízky na „nové“ prsia?

Reakcie boli dobré, niekoľko mojich známych si prsia už dalo robiť, kamoška tiež zvažuje operáciu, takže to v mojom okolí nie je také neslýchané. Čím viac žien sa dáva operovať, tým akoby viac padali zábrany. Teda ak majú dobrú skúsenosť. Ja osobne nepoznám ženu, ktorá ľutuje a ktorej by operácia nepomohla. Mali sme šťastie. Viem, stáva sa kadečo, no posúdiť to neviem.

Aký pocit ste mala po operácii?

Pocit po operácii – no nebudem klamať… čistá katastrofa, hrôza. Bolesti samozrejme boli, chrbát dostal zabrať, s čím som až tak nepočítala. Čakala som, že to bude skôr hrudník, rezné rany, čo budem cítiť najviac, ale najviac bolel chrbát. Pohyby boli veľmi obmedzené, bolestivé, samotná existencia bola bolestivá. A pocit? To viem presne – „Čo som to urobila?! Prečo som to urobila?! Dajte to zo mňa von! Hlavne NEPANIKÁR! Je to len začiatok. Chcela si tak máš a musíš vydržať. Výsledok aj tak neuvidíš hneď, tak kľud!“

A aká bola vaša reakcia keď ste prvýkrát videli SVOJE NOVÉ PRSIA?

Či sa mi páčili? NIE! Prvá kontrola po operácii po desiatich dňoch – strach, strach, strach! Bála som sa toho, čo uvidím?!  Ale mala som aj radosť z toho, že konečne pôjde tá podprsenka dole. Neviem, proste som len chcela, aby to nebola katastrofa! Nevedela som čo mám čakať… iba niečo väčšie ako doteraz, bude sa to podobať na moje prsia, alebo to bude niečo celkom iné… budú to také balóny alebo sa niekde pod tým opuchom bude črtať aj niečo pekné?! Proste prvý krát to bolo skôr sklamanie, no vedela som, že to nie je konečný výsledok, že je to čerstvé a opuch dosť veľký. Snažila som sa nepanikáriť, myslím, že sa mi to podarilo.

Odporúčali by ste plastickú operáciu pŕs ostatným ženám?

Keďže moja operácia dopadla dobre, som šťastná. Nielen kvôli prsiam, ale aj kvôli tomu, že nie som zohavená, neboli komplikácie, že som sa rozhodla pre správneho človeka.

Odporúčať? To je ťažká otázka. Myslím si, že je to na každej žene. Každá sa musí rozhodnúť sama a prejsť si nejakú cestu. Ja môžem hovoriť len za seba. Viem, že som spokojná a neľutujem.

Prečo ste si pre zväčšenie pŕs vybrala práve MUDr. Ivana Žiklu?

Hľadala som kliniku aj v Banskej Bystrici. Keďže ma už v Banskej Bystrici operovali, bolo to pre mňa akosi prijateľnejšie. Na internete som niečo zazrela, ale som tomu nevenovala veľkú pozornosť. Potom mi napadlo, že zavolám kamošovi Miškovi, či mi vie niekoho v Banskej Bystrici odporučiť. Povedal práve meno pána doktora Žiklu a už som aj hľadala. V tom čase som už mala jednu konzultáciu v Bratislave za sebou. Volala som, stretli sme sa a vedela som, že už hľadať nechcem. Buď to bude MUDr. Žikla alebo asi nikto. Taký pocit som proste mala.

Zaujal Vás tento rozhovor? Dohodnite si konzultáciu alebo sledujte svet plastickej chirurgie na mojom Instagrame a Facebooku.

MUDr. Ivan Žikla
MUDr. Ivan Žikla

Plastický chirurg

Online konzultácia s plastickým chirurgom
MUDr. Ivan Žikla

Som plastickým chirurgom s dlhoročnou praxou. Pôsobím na klinike AESTHETICA v Banskej Bystrici.

Viac informácií o mne.

Kategórie blogov
Najnovšie blogy
Instagram
Čítajte ďalej