Prečo nemusíte mať strach z plastickej operácie?

Prečo nemusíte mať strach z plastickej operácie?

Čím dôležitejšia je samotná otázka, tým je rozhodovanie zložitejšie. V plastickej chirurgii sa vďaka technologickému pokroku a novým možnostiam stáva rozhodovanie o niečo jednoduchšie. Je pochopiteľné, že zmena so sebou prináša obavy a strach. Čítajte ďalej, možno je  tento článok práve pre vás a pomôže vám dospieť k správnemu záveru.

Každé rozhodovanie v živote je svojim spôsobom komplikované. Prináša viacero otázok a my vždy vyhodnocujeme dostupné možnosti pre a proti. Koľko krát za deň sa rozhodujeme? Káva alebo čaj? Obuť si opätky alebo nízke topánky? Alebo známe hamletovské „byť či nebyť“?

Plastická operácia - pred a po

Nevydarené plastické operácie – nemajte strach zo strašidla pod posteľou.

Aj najmenší zákrok plastickej chirurgie je zásahom do tela. Je to niečo čoho sa veľmi obávame. Avšak ako povedal p. Roosevelt „Jediná vec, ktorej sa musíme báť, je samotný strach“.

Trh je presýtený informáciami o tom, aké hrôzostrašné osudy čakali ľudí po estetických zákrokoch vykonaných neodborne. Áno, takýchto prípadov je bohužiaľ nemalé množstvo. Príklady, kedy to ľudia prehnali s rozsahom zákrokov, sú odstrašujúce. Ale neznamená to, že je to váš prípad. Neopodstatnený strach je snáď najčastejším dôvodom, prečo si ľudia cestu za spokojnosťou so svojim telom komplikujú. Nemusíme sa vyhýbať tomu, čo naozaj chceme.

Našťastie rovnako veľa informácií, ako tých príbehov chirurgických hororov je aj o dobre odvedenej práci šikovných špecializovaných plastických chirurgov, ktoré sú skvelým zdrojom na potlačenie obáv. Najlepším motivátorom sú referencie. Každý skúsený plastický chirurg  vám rád ukáže výsledky svojich prác. Hodnotenie predchádzajúcich pacientov je taktiež veľmi dôležité. Práve oni vám môžu pomôcť správne sa rozhodnúť. Je teda lepšie vybrať si spoľahlivé zdroje, ktoré uvádzajú relevantné informácie o jednodňovej estetickej chirurgii. Také, ktoré vás nemajú len zastrašiť a odradiť.

Celková anestézia v plastickej chirurgii. „Jedna z najväčších obáv mojich pacientiek“.

Keďže pacientky v estetickej chirurgii sú väčšinou mladé a zdravé, je pre nich táto operácia prvou skúsenosťou s celkovou narkózou. Týmto pádom aj jednou z najväčších obáv (určite väčšou ako samotný výsledok operácie). Pri celkovej anestézii „hrá do kariet” zdravie, teda skutočnosť, že ide o zdravé ženy. Vzhľadom na to, že zdravotný stav pacientky je posudzovaný ešte pred operáciou, nemusíte sa obávať. Je však potrebné aby ste plne dôverovali svojmu doktorovi. Vašou úlohou je, aby ste na konzultácii nezamlčali nič, čo by vás mohlo ohroziť. Ďalšie kroky sú už na vašom plastickom chirurgovi a anesteziológovi.  Riziko komplikácii samozrejme existuje, ale je individuálne, v závislosti od zabezpečenia anestezilogického servisu na vami vybranej klinike estetickej chirurgie.

O moje pacientky sa stará skúsený tím anesteziológov a sestier, ktorý sa venuje “estetickým” pacientkám denne. Po celkovej anestézii pacientka vždy ostáva minimálne jednu noc na klinike v starostlivosti dvoch vyškolených zdravotných sestier.

Cena plastickej operácie. Koľko za plastickú operáciu zaplatíte?

Cena plastickej operácie je mnohokrát bolestivejšia ako zákrok samotný a dokáže poriadne nahnať strach. Pri rozhodovaní sa je asi najčastejšou otázkou práve táto: „Koľko ma to bude stáť?“. Je všeobecne známe, že plastická chirurgia nie je lacnou záležitosťou. A je samozrejmé, že ak je cena výrazne nižšia,  asi niečo nebude v poriadku. Ceny za plastické operácie sú rôzne, ale postupom času sa stávajú cenovo dostupnejšie než v minulosti. Napriek tomu sa mnohokrát stáva, že operácia sa predraží kvôli materiálom či pomôckam, ktoré sú nevyhnutné. Práve preto sme v ambulancii zvolili inú cestu. Férovú. U NÁS SÚ CENY VŽDY KONEČNÉ, bez skrytých poplatkov! Vopred teda viete, koľko vás operácia bude stáť a nemusíte sa obávať, že vaše náklady narastú.

Pozrite si aktuálny cenník plastických zákrokov.

Príprava na plastickú operáciu

Hľadáte plastického chirurga? Hotovo! 😊

Plastického chirurga vyberá každý záujemca na základe starého známeho : “jedna babka povedala …”. Nie je nič lepšie ako mať vo svojom okolí niekoho, kto už má nejakú skúsenosť s plastickým chirurgom a vie vám povedať ako to u neho chodí. Či si ho vybrali pre jeho zmysel pre estetiku a schopnosť poskytovať prirodzene vyzerajúce výsledky alebo jeho prístup pri riešení vášho problému.

Každému odborníkovi ide najmä o to, aby boli pacienti po zákroku čo najspokojnejší. Nezabudnite však, že estetická plastická chirurgia je určená na posilnenie vašej prírodnej krásy – nie na premenu vás na niekoho, koho nepoznáte.

Prezrite si galériu,  v ktorej nájdete výsledky mojich prác.

Koľko sa budem zotavovať po plastickej operácii?

Čas, ktorý máte na zotavenie vás určite zaujíma. Je taktiež jeden z dôležitých faktorov pri rozhodovaní „pre a proti“ plastickej operácii. Taktiež je to jednou z najčastejších otázok na konzultáciách s lekárom. Predstava, že si v práci zoberiete voľno na zotavenie či rôzny iný tlak na čas, vás môže zastrašiť. Ale v skutočnosti nie je žiadny dôvod na strach. Na počiatočnej konzultácii dostanete podrobné informácie o čase regenerácie po vybranom zákroku. Zvyčajne to je 4-6 týždňov v závislosti od typu plastickej operácie.

Rozhovor s plastickým chirurgom by mal obsahovať informácie o obmedzeniach vášho času po plastickej operácii. Plastický chirurg by vám mal byť k dispozícii a navrhnúť vám taký postup, ktorý bude najvhodnejší pre vás a nie pre neho. Nepreceňovať sa a správne vám poradiť.

Plastická operácia? Kto rozhodne?

Prečo vlastne zvažujete plastickú operáciu? Je to kvôli sebe? Alebo je skutočnou príčinou niekto iný?

Názory vášho okolia sú dôležité. Aj keď mnoho z nás radostne prehlasuje, že  mu na názoroch ostatných nezáleží, nie je to celkom pravda. Všetci sa chceme páčiť, všetci svojim spôsobom moralizujeme. Názory manžela, manželky, priateľa, kamarátov, známych či rodiny. V mnohých prípadoch je práve okolie tým, čo v konečnom dôsledku ovplyvňuje rozhodnutie o plastickej operácií.

Ale kto o operácií naozaj rozhodne? Mali by ste to byť práve VY. Podpora okolia je samozrejme dôležitá, ale len vy si viete zvážiť pre a proti. Pokiaľ sa o tom potrebujete porozprávať a získať dôveryhodné informácie, objednajte sa na konzultáciu u skúseného plastického chirurga, ktorý vám rád poradí a zodpovie vaše otázky. Dobrý plastický chirurg totiž vie o tejto problematike viac ako vaša najlepšia kamarátka a preto vám dokáže lepšie poradiť, či a aký zákrok je pre vás vhodný, upokojiť vás a nakoniec aj vaše okolie.

Pamätajte si, že takisto ako sami viete, či máte chuť na čaj alebo kávu, sami rozhodujete aj o tom či podstúpiť alebo nepodstúpiť plastickú operáciu. Pred estetickým zákrokom vás však čaká dlhé rozhodovanie a plánovanie, ktoré nebude najľahšie. Uistite sa však, že sa pri rozhodovaní rozprávate s odborníkom, ktorý vám chce skutočne pomôcť. Len tak sa zbavíte strachu a neistoty.

Ak máte nezodpovedané otázky alebo aj po prečítaní tohto článku vo vás stále pretrváva strach, pokojne ma kontaktujte prostredníctvom mailu, telefonicky alebo na Instagrame a Facebooku.

MUDr. Ivan Žikla
MUDr. Ivan Žikla

Plastický chirurg

Online konzultácia s plastickým chirurgom
MUDr. Ivan Žikla

Som plastickým chirurgom s dlhoročnou praxou. Pôsobím na klinike AESTHETICA v Banskej Bystrici.

Viac informácií o mne.

Kategórie blogov
Najnovšie blogy
Instagram
Čítajte ďalej