Zväčšenie prsníkov a cvičenie
Cvičenie po zväčšení pŕs

Zväčšenie prsníkov a cvičenie

Pýtate sa, kedy sa po augumentácii môžete vrátiť k cvičeniu?

Aj zväčšenie prsníkov a cvičenie idú dokopy. Ale viete načo si treba dať pozor? V skutočnosti ide o jednu z najčastejších otázok ohľadom zväčšenia pŕs silikónovými implantátmi. Preto som sa rozhodol vám na ňu odpovedať.

V dnešnej dobe sa omnoho viac žien venuje zdravému životnému štýlu, ku ktorému neodmysliteľne patrí aj cvičenie. Cvičenie v akejkoľvek forme – behanie, crossfit, aerobic, fitness, posilňovanie, in-line, bicyklovanie, lyžovanie, atď.

Pokiaľ zvažujete plastickú operáciu poprsia, nemusíte sa vzdať svojho zabehnutého života na dlho. Iba “na chvíľu”.

Ide predovšetkým o vašu bezpečnosť, zdravie a v neposlednom rade aj o finálny výsledok.

Prečo by ste to po augumentácii nemali s cvičením preháňať?

Aj keď ide “len” o estetickú operáciu, je to operácia ako každá iná a ešte aj s pridanou hodnotou. Preto je obdobi

e po operácii veľmi dôležité. Keďže implantáty vkladám pod sval, je potrebné ho nechať zahojiť. A prílišné namáhanie prsných svalov nie je vôbec vhodné. Popové je to bolestivé a po druhé sa implantáty stláčajú a môžu zmeniť polohu. Ani jednostranné zaťažovanie nie je vhodné ako napr. vysávanie, žehlenie.

Cvičenie po plastickej operácii

Zväčšenie prsníkov a návrat k tréningu.

Pred augumentáciou sa musíte pripraviť na isté obmedzenia a preto načasovanie termínu operácie je veľmi dôležité. Bude potrebné, aby ste fyzickú aktivitu zredukovali na minimum, ale ide len o obdobie rekonvalescencie.

Odporúčaný čas na zotavenie po augumentácii je vo všeobecnosti 6 týždňov. Po tomto období, budete začínať s cvičením zase postupne od začiatku. Nebudete pokračovať v tom istom nasadení ako pred operáciou. To ako rýchlo sa dostanete opäť “do formy” bude závisieť od signálov vášho tela. Vaše telo vám najlepšie povie, či môžete pridať, alebo ešte týždeň si dáte pauzu. Opäť však musím pripomenúť, že musíte pozorne dodržiavať všetky pooperačné pokyny vášho doktora.

Ak niekto nedodržuje pooperačný šetriaci režim, koleduje si o komplikáciu a niekedy následnú reoperáciu.

Nezabudnite, že telo nie je stroj. Musíte mu dopriať čas na správne zotavenie a regeneráciu po chirurgickom zákroku. Každá operácia a každá pacientka je iná a  jedinečná a najmä preto by ste mali poslúchať všetky rady vášho plastického chirurga.

Nechcete sa vzdať cvičenia za žiadnu cenu?

Zväčšenie prsníkov vás nemusí o cvičenie pripraviť úplne. Napriek tomu, že obmedzenie pohybu by malo byť spomínaných 6 týždňov, pre nedočkavých je možnosť so začiatkom cvičenia už po 3 týždňoch. Pozor však na druhy cvičenia. Rozhodne nie je vhodné zaťažovať prsné svalstvo ani ruky. V tomto prípade je ideálny stacionárny bicykel bez zaťaženia rúk. Ale všetko závisí od toho ako sa budete cítiť.

Alternatívy cvičení.

Ak ste pred plastickou operáciou poprsia v prvom rade behávali, zdvíhali závažia, môže to byť vhodný čas na vyskúšanie jógy alebo pilates cvičenia. Čas po operácii pŕs je totiž vhodnou dobou na pridanie alternatívnych foriem cvičenia do „rutiny“. Nakoniec možno objavíte výhody týchto cvičení v oblasti nielen fyzického zdravia a zároveň dáte tkanivám okolo prsníkov dostatočný čas na uzdravenie.

Vnímajte signály vášho tela.

Je normálne, že po zväčšení prsníkov silikónovými implantátmi pociťujete chvíľkovú  bolesť, pálenie, pichanie, rezanie až do jedného roka po operácii. Tieto pocty môžu byť viazané na menštruačný cyklus, zvýšenú námahu, virózu. Postupom času sa však vytratia. Ak by sa opakovali alebo pretrvávali, vyhľadajte svojho plastického chirurga a dohodnite si kontrolu.

Máte záujem o ďalšie informácie? Dohodnite si konzultáciu.

MUDr. Ivan Žikla
MUDr. Ivan Žikla

Plastický chirurg

Online konzultácia s plastickým chirurgom
MUDr. Ivan Žikla

Som plastickým chirurgom s dlhoročnou praxou. Pôsobím na klinike AESTHETICA v Banskej Bystrici.

Viac informácií o mne.

Najnovšie blogy
Instagram
Related Post