Čo je to plastická chirurgia a čím sa odlišuje od estetickej chirurgie?

Čo je to plastická chirurgia a čím sa odlišuje od estetickej chirurgie?

Čo je to plastická chirurgia?

Plastická chirurgia je úzko špecializovaná oblasť chirurgie, ktorá sa zaoberá celým telom a to od hlavy až k päte. Zahŕňa rekonštrukčnú chirurgiu, mikrochirurgiu, chirurgiu ruky, popáleninovú chirurgiu, onkochirurgiu kože a mäkkých tkanív, chirurgiu vrodených vád a nakoniec aj estetickú chirurgiu. Estetická chirurgia rieši hneď po zdraví vnútornú spokojnosť so svojim výzorom, silu sebavedomia, sexualitu, hanbu, a vytvára ten pocit cítiť sa skvelo.

Je plastická chirurgia nebezpečná? Aké sú riziká plastickej chirurgie?

Plastická chirurgia je vo všeobecnosti považovaná za jednu z najmladších disciplín v rámci modernej medicíny. Z toho dôvodu podlieha spoločnosť mylnému dojmu, že sa jedná o málo prebádanú disciplínu, ktorá je vo svojej podstate relatívne nebezpečná. Opak je však pravdou. Plastickí chirurgovia sú rovnako vzdelaní a fundovaní odborníci, ako sú ich kolegovia z iných odvetví. Ale každá operácia môže viesť aj ku komplikáciám, ktoré sa pohybujú všeobecne medzi 5-10%. Nakoľko však svoju prácu vykonávame vždy na 100%, toto riziko sa snažíme ešte čo najviac minimalizovať. Tak, ako nezanedbávame sterilné prostredie našej kliniky, nezabúdame ani na dôkladnú starostlivosť o fyzickú či psychickú pohodu našich klientov naprieč celým pobytom spätým s vybranou estetickou procedúrou. Pridanou hodnotou je aj fakt, že sídlime vo veľmi modernej, útulnej a príjemnej klinike AESTHETICA v Banskej Bystrici.

Aké sú najčastejšie estetické operácie?

Bežné estetické procedúry zahŕňajú operácie pŕs (lifting alebo zväčšenie pŕs), plastiky brucha (abdominoplastika, liposukcia), operácie očných viečok, lifting tváre, či aplikácie kyseliny hyaulurónovej.  Tieto operácie sa vykonávajú rovnako tak u žien ako u mužov všetkých vekových  kategórií.

Ako dlho trvá post-operačná regenerácia? Je pobyt na klinike nutnosťou?

Pooperačné hojenie u všetkých chirurgických zákrokov trvá 3 mesiace. To je totiž čas, koľko trvá jezve aby úplne vyzrela. Šetriaci režim väčšinou nepresiahne 6 týždňov.

Prečo musíte po operácii ostať na klinike cez noc? Rozsiahle zákroky si vyžadujú odborný dozor zo strany zdravotníckeho personálu aj cez noc. Je to najmä z dôvodu možného pooperačného krvácania. Ďalším dôvodom je Váš komfort. Po operácii v celkovej anestézii je ľudský organizmus vyčerpaný a prvú noc je veľmi príjemné nechať sa híčkať našimi sestričkami.

Koľko stojí plastická chirurgia?

„Doplatím sa vôbec?“

Nakoľko je môj tím tvorený skúsenými a férovými profesionálmi, platíte za skutočnú kvalitu a obrovskú pridanú hodnotu vo forme bezpečnej a príjemnej skúsenosti naprieč celou procedúrou. Snažíme sa byť transparentní, preto cenník všetkých úkonov ponúkame na našom webe. Stačí kliknúť na podstránku „cenník“.

Viac informácií o plastickej chirurgii a ďalšie novinky z našej kliniky odsledujete na mojom Facebooku alebo Instagrame.

MUDr. Ivan Žikla
MUDr. Ivan Žikla

Plastický chirurg

Online konzultácia s plastickým chirurgom
MUDr. Ivan Žikla

Som plastickým chirurgom s dlhoročnou praxou. Pôsobím na klinike AESTHETICA v Banskej Bystrici.

Viac informácií o mne.

Kategórie blogov
Najnovšie blogy
Instagram
Čítajte ďalej