Týchto 5 otázok sa pýtajte na konzultácii pred plastickou operáciou
Otázky pred zákrokom

Týchto 5 otázok sa pýtajte na konzultácii pred plastickou operáciou

Základom úspechu každej plastickej operácie je prvotná, osobná konzultácia s lekárom. Konverzácia zoči-voči s plastickým chirurgom vám môže pomôcť správne sa rozhodnúť v otázkach vášho plánovaného zákroku.

Na konzultácii pred plastickou operáciou sa nikdy nesmiete hanbiť pýtať. Je to priestor pre vás a vaše otázky, ktoré si potrebujete pred zákrokom vyjasniť. Preto by ste sa mali snažiť tento čas využiť naplno, prerokovať svoje požiadavky a možnosti.

Nezabudnite, že po konzultácii sa nemôžete cítiť neisto alebo nebodaj vystrašene. Preto je dôležité aby ste si vybrali skutočného odborníka, pri ktorom sa budete cítiť príjemne a ktorému budete dôverovať.

Samozrejme neexistuje manuál toho na čo sa pri konzultácii zameriavať. Potrebujete zistiť to, čo vás zaujíma, ujasniť si myšlienky a ubezpečiť sa, že je pre vás plastická operácia vhodná. V tomto článku sa však dozviete aspoň 5 základných otázok, ktoré by vás mali zaujímať v prípade navštívenia kliniky plastickej a estetickej chirurgie.

1. Ste certifikovaný a skúsený plastický chirurg?

Na túto otázku si samozrejme viete odpovedať už pred konzultáciou, pretože informácie a odporúčania sa dajú bez problémov vyhľadať.

Ale nejde tu len o papier v ráme na stene. Vždy si dávajte pozor, aby bol váš plastický chirurg licencovaný odborník s bohatými skúsenosťami.

Pozor si treba dávať aj pri aplikácii látok, či malých zákrokoch. Nie každý, kto danú procedúru či zákrok ponúka, má dostatočný tréning a skúsenosti na jej realizovanie.

Na našej klinike kladieme veľký dôraz na kvalitu našich zákrokov. Na konzultácii vám na základe skúseností vieme vždy poradiť a zvoliť správnu metódu, postup aj cieľ. Samozrejme spoločný cieľ, pretože vaša spokojnosť je našim záväzkom.

2.  Ako často vykonávate daný zákrok?

Prečo je táto otázka dôležitá? Určite chcete vedieť, že váš plastický chirurg má za sebou už podobnú operáciu, prípadne by ste chceli vidieť výsledky.

Uistite sa, že váš plastický chirurg sa vo svojej praxi stretáva s vami želaným zákrokom.

Na konzultácii na našej klinike s vami lekár vždy prekonzultuje vhodné postupy. Taktiež vám na základe svojej praxe poradí a pomôže rozhodnúť sa pre to najlepšie riešenie vášho problému.

Aký typ anestézie bude spojený so zákrokom?

Nejde len o to, akú anestéziu dostanete, ale táto informácia z úst doktora vám pomôže sa psychicky aj fyzicky pripraviť na to, čo vás pri operácií čaká. Takmer každý zákrok estetickej chirurgie si vyžaduje istý druh anestézie (povrchová, lokálna anestézia či celková anestézia).

Na konzultácii pred plastickou operáciou vám vysvetlíme všetko, čo chcete vedieť o anestézii pri jednotlivých zákrokoch.

3. Čo bude pred a po operácií?

Táto otázka je mimoriadne dôležitá. Plastická operácia v každom prípade dočasne ovplyvní časť vášho života pred aj po operácii. Je možné, že budete musieť na nejakú do5 otázok, ktoré by vás mali zaujímať na konzultácii pred operáciou.bu zmeniť svoje návyky, ako napríklad nefajčiť pred operáciou alebo v prípade pravidelného cvičenia pár týždňov po operácii necvičiť. Pri každom zákroku sa však podmienky menia. Preto sa informujte o tom, čo všetko vás čaká pred aj po zákroku.

4. Aké budú celkové náklady môjho zákroku?

Cena je samozrejme veľmi dôležitým prvkom pri rozhodovaní.

Cena zákroku závisí vždy od rozsahu zákroku. Preto sa na konzultácii s plastickým chirurgom určite informujte o tom, čo všetko zahrňuje ponúkaná cena aby vaše náklady nečakane nenarástli.

U nás sú ceny vždy konečné – teda zahrňujú už všetko, čo je spojené s operáciou. Na konzultácii pred zákrokom sa môžete informovať o tom, aká cena je tá vaša a nemusíte sa báť, že vás konečná suma nemilo prekvapí.

Týchto 5 otázok je len vodíkom, k tomu, čo sa môžete o operácii dozvedieť. Avšak pýtajte sa určite všetko, čo vám ohľadom operácie napadne.

Tip pre vás: Pred prvotnou konzultáciou si otázky zapisujte. Určite všetky, ktoré vám napadnú. Budete tak mať istotu, že vám žiadna v danej chvíli nevypadne.

MUDr. Ivan Žikla
MUDr. Ivan Žikla

Plastický chirurg

Online konzultácia s plastickým chirurgom
MUDr. Ivan Žikla

Som plastickým chirurgom s dlhoročnou praxou. Pôsobím na klinike AESTHETICA v Banskej Bystrici.

Viac informácií o mne.

Kategórie blogov
Najnovšie blogy
Instagram
Čítajte ďalej