Ako a prečo som si nechala zväčšiť prsia?
Implantát v ruke

Ako a prečo som si nechala zväčšiť prsia?

V každej žene sa skrýva čo i len malá túžba po krásnych prsiach. Sú predsa symbolom ženskosti. Avšak nie každej žene príroda dopraje poprsie s akým je spokojná. Takýto bol aj prípad jednej z pacientiek, ktorá sa rozhodla nechať si zväčšiť prsia. Volá sa Alžbeta a má 26 rokov. Aj Alžbeta, tak ako každá žena, túžila po krásnej postave. Práve prsia boli to, čo ju trápilo. Prečítajte si ako sa zmenil jej život po plastickej operácii poprsia. Bola spokojná? Dodala jej augumentácia sebavedomie? Ako reagovalo jej okolie? To všetko sa dozviete v nasledujúcom interview.

Aký bol hlavný dôvod toho, že ste si dali zväčšiť prsia?

Hlavným dôvodom bolo, že som nemala prsia žiadne. Chcela som sa cítiť príťažlivejšie a v prvom rade ženskejšie a sebavedomejšie.

Aký bol proces rozhodovania sa?

Rozhodnutie bolo na začiatku z čista jasné. Neskôr, už blízko pred operáciou, som začala pochybovať, či je moje rozhodnutie zväčšiť prsia správne a nastúpili obavy z  komplikácii, ktoré by mohli nastať, z hľadiska vizuálneho ale i zdravotného.

Ako dlho trvalo kým ste sa rozhodli?

Relatívne krátko, ale aj dlho. Nakoľko som na prvú operáciu ani nešla. Až po dohovore od pána MUDr. Žiklu som sa odhodlala. Presvedčil ma o svojej profesionalite, spoľahlivosti  a bezpečnosti zákroku.

Akú veľkosť pŕs ste mali pred operáciou? 

0,5? 😀

Podrpsenka biela - zväčšiť prsia

Aké veľké implantáty v súčasnosti máte?

360 pod svalom

Čo vám pomohlo zvoliť si veľkosť?

Asi len konzultácia. Moja jediná predstava bola, že chcem prsia aspoň nejaké. Čiže už potom na konzultácii pri prirovnávaniach veľkostí sme vybrali vhodnú k mojej postave a pocitu.

Báli ste sa operácie?

Operácie samotnej nie. Nepozerala som žiadne videá z operácii ani nič podobné aby sa moje obavy nerozrástli. Nechcela som o tom vedieť veľa, čo mi aj pomohlo. Teraz keď si predstavím, čo to je mať implantát pod svalom…

Pomohla Vám operácia zvýšiť sebavedomie?

Áno určite. A následne sebavedomie mi pomohlo lepšie sa uplatniť v pracovnej oblasti, ako obchodníčky a viac sa realizovať.

Báli ste sa reakcií okolia?

Nie. V tomto som sa nepozerala na to čo si ľudia myslia. Chcela som to a aj to mám. A keďže sme zvolili veľkosť úplné optimálnu k mojej výške a postave, nie je to tak bijúce do oči a to som presne chcela, o to mi šlo. Zachovať prirodzenosť. ☺Aké boli reakcie na Vaše nové prsia?

Pozitívne, nestretla som sa so žiadnym negatívnym názorom. ☺  Môj priateľ bol na začiatku proti, ale nakoniec  som videla, že je spokojný tiež..

Aká bola vaša reakcia keď ste prvý krát videli SVOJE NOVÉ PRSIA? 

Byť úprimná, hrôza. Bolesť sa zniesť ako tak dala. Ale prsia som mala mega opuchnuté, vysoko a myslela som, že mi prasknú. Prvý dojem celé zle, z ničoho tam mať zrazu niečo. Ale po kontrole to už bolo len lepšie. Vyformovali sa na perfektne prirodzené vyzerajúce pevné prsia. Spokojnosť.

Aký pocit ste mali po operácii?

Bola som spokojná, ale hrozne ubolená.. Cesta domov bola naozaj ťažká. Cítila som každú zákrutu, každý hrboľ na ceste, na prsiach. Až po dvoch týždňoch som sa začínala už „normálne“ hýbať.

Zmenil sa Váš život po operácii? 

Ani nie, okrem samozrejme zdravého sebavedomia a s tým spojené veci, ktoré som uviedla vyššie.

Odporúčali by ste zväčšiť prsia aj ostatným ženám?

V prípade, že im to naozaj pomôže. Určite babám, ktoré majú aspoň 1,5 až 2ky a väčšie nie. To je môj názor. Načo.. Stále zastávam názor, že prirodzenosť je prirodzenosť. Tomu sa nevyrovná nič.

Prečo ste si vybrala práve MUDr. Ivana Žiklu?

Okrem referencie, ma pán MUDr. Žikla počas procesu presvedčil o svojich kvalitách. Či už profesionálnym prístupom, pri výbere veľkosti, či spôsobe operácie, dočkala som sa ústretovosti a priateľského prejavu. V neposlednom rade promptnosť, za čo som veľmi vďačná.

Musím povedať, že som dobre spravila pri výbere nechať si zväčšiť prsia v Banskej Bystrici u doktora Žiklu… A som nadmieru spokojná.

 

Tiež rozmýšľate nad zväčšením pŕs? Objednajte sa na konzultáciu a porozprávajte sa o tom s odborníkom. Svet plastickej chirurgie môžete sledovať aj na Instagrame a Facebooku.

MUDr. Ivan Žikla
MUDr. Ivan Žikla

Plastický chirurg

Online konzultácia s plastickým chirurgom
MUDr. Ivan Žikla

Som plastickým chirurgom s dlhoročnou praxou. Pôsobím na klinike AESTHETICA v Banskej Bystrici.

Viac informácií o mne.

Kategórie blogov
Najnovšie blogy
Instagram
Čítajte ďalej