Plastické operácie trupu

Operácia ovisnutej brušnej steny
(abdominoplastika)

Čo je abdominoplastika?

Abdominoplastika, teda operácia ovisnutej brušnej steny, je zákrok estetickej chirurgie, pri ktorom sa napína brušná stena a odstraňuje sa tuk s nadbytočnou kožou z dolnej alebo strednej oblasti brucha.

Čo dosiahnete abdominoplastikou

  • štíhlejší pás
  • ploché brucho
  • krajšie brucho
  • spevnenie brušných svalov
  • menší pupok

Som vhodným kandidátom na operáciu ovisnutej brušnej steny?

Abdominoplastika je zákrok vhodný pre pacientov s prebytkom kože v oblasti brucha, ktorú sa nedarí odstrániť cvičením. Odstránením ovísajúceho brucha dosiahnete krajšiu postavu v krátkom čase. Chirurgický zákrok vyhľadávajú najmä ženy po tehotenstve, alebo po výraznom schudnutí. Zákrok nie je vhodný pre každého. Pacient, ktorý má v pláne výraznú redukciu hmotnosti a ženy, ktoré plánujú tehotenstvo, by mali so zákrokom počkať.

Zhrnutie

Operačný zákrok v celkovej anestézii trvajúci približne dve hodiny, počas ktorého sa uvoľňuje nadbytočná koža s podkožím a tukom od brušnej steny a v prípade potreby (rozostup priamych brušných svalov po pôrode, schudnutiu) sa zošije obal priamych brušných svalov. Cieľom tohto zákroku je redukcia nadbytočnej kože a spevnenie brušnej steny. Výsledná jazva je umiestnená v podbrušku (mini abdominoplastika) alebo aj okolo pupku (abdominoplastika). Zákrok si vyžaduje dve noci na klinike, doprovod pri odchode a šesťtýždňový pooperačný režim.

Dohodnite si konzultáciu

Dohodnite si osobnú konzultáciu s MUDr. Ivanom Žiklom a vydajte sa na cestu k Vášmu novému „ja“ už dnes.