Trup - plasticky chirurg

Korekcia jaziev

Korekcia jaziev je zákrok estetickej chirurgie, najčastejšie využívaný ľuďmi, ktorí majú jazvy na viditeľných miestach ako napríklad na tvári, krku alebo na rukách.  Jazvy vnikajú ako následok porušenia celistvosti kože. Či už po chirurgickom zákroku, akné alebo po úraze. Veľkosť a vzhľad jazvy záleží od veľkosti a závažnosti rany, infekcie, spôsobe ošetrenie rany a ošetrovania jazvy. Tvar a rozsah jazva mení približne 12 mesiacov.

Je poterbné si uvedomiť, že operovať bez vzniku jaziev sa nedá. Ide len o to, ako výsledné jazvy vyzerajú.

Vďaka korekcii jaziev získate

  • úprava veľkosti jazvy
  • zmena tvaru jazvy

Som vhodným kandidátom na korekciu jazvy?

Vhodným kandidátom na zákrok sú osoby s výraznými jazvami, ktoré sú spôsobené úrazom alebo po operácii. Korekcia jaziev je vhodná pre každého, kto nie je spokojný s tým ako jazvy vyzerajú.

Najväčším rizikom je úprava keloidnej jazvy.

Pacienti si mnohokrát mýlia keloidnú jazvu s hypertrofickou alebo dokonca jazvou len roztiahnutou. Je potrebné jazvú skonzultovať, správne ju nazvať či sa jedná o keloidnú, hypertrofickú, vpáčenú, asymetrickú jazvu a podľa toho navrhnúť riešenie.

Bolesť po korekcii jazvy

Bolesť po odoznení lokálnej anestézie pripomína porezanú kožu.

Zhrnutie

Operačný zákrok je vykonávaný v lokálnej anestézii a trvá podľa rozsahu a techniky zákrokuCieľom plastickej operácie je zlepšenie výzoru jazvy. Po zákroku odchádzate hneď domov a vyžaduje si dva týždne bez fyzickej námahy.

Dohodnite si konzultáciu

Dohodnite si osobnú konzultáciu s MUDr. Ivanom Žiklom a vydajte sa na cestu k Vášmu novému „ja“ už dnes.