Operácia ovisnutej brušnej steny – abdominoplastika

Čo je abdominoplastika

Abdominoplastika, teda operácia ovisnutej brušnej steny je zákrok estetickej chirurgie, pri ktorom sa napína brušná stena a odstraňuje sa tuk s nadbytočnou kožou z dolnej alebo strednej oblasti brucha.

Čo dosiahnete abdominoplastikou

Som vhodným kandidátom na operáciu ovisnutej brušnej steny?

Abdominoplastika je zákrok vhodný pre pacientov s prebytkom kože v oblasti brucha, ktorú sa nedarí odstrániť cvičením. Odstránením ovísajúceho brucha dosiahnete krajšiu postavu v krátkom čase. Chirurgický zákrok vyhľadávajú najmä ženy po tehotenstve, alebo po výraznom schudnutí. Zákrok nie je vhodný pre každého. Pacient, ktorý má v pláne výraznú redukciu hmotnosti a ženy, ktoré plánujú tehotenstvo by mali so zákrokom počkať.

Zhrnutie

Operačný zákrok v celkovej anestézii, trvajúci približne dve hodiny, počas ktorého sa uvoľňuje nadbytočná koža s podkožím a tukom od brušnej steny a v prípade potreby (rozostup priamych brušných svalov po pôrode, schudnutiu) sa zošije obal priamych brušných svalov. Cieľom tohto zákroku je redukcia nadbytočnej kože a spevnenie brušnej steny. Výsledná jazva je umiestnená v podbrušku (mini abdominoplastika) alebo aj okolo pupku (abdominoplastika). Zákrok si vyžaduje dve noci na klinike, doprovod pri odchode a šesťtýždňový pooperačný režim.

 

Kontaktujte nás

    Pre zlepšenie našich služieb používame cookies. Viac o používaní cookies a o spracovaní osobných údajov sa dozviete tu.