Operácia kožných útvarov

Operácia kožných výrastkov a podkožných “hrčiek”, je vlastne odstránenie materských znamienok, bradavíc, výrastkov, lipómov, hemangiómov, fibrómov, atď. na tvári, krku, trupe a končatinách. Sú to novotvary postihujúce kožu a podkožie, ktoré predstavujú štatisticky najpočetnejšiu skupinu zo všetkých novotvarov. Ich odstránenie nie je náročné, záleží však vždy od umiestnenia a techniky odberu a šitia. Inak sa hoja jazvy na tvári, na chrbte, nad hrudnou kosťou a veľkými kĺbmi.

Patria sem:

Odstraňovanie znamienok

Znamienka sú najčastejšie sa vyskytujúcimi kožnými útvarmi. Často sa objavujú na tvári, krku či chrbte. Znamienka vznikajú počas celého života, neustále sa tvoria nové. Tvar znamienka nie je stály, mení sa pod rôznymi vplyvmi. V prípade zmeny tvaru alebo veľkosti znamienka je potrebné ho (minimálne preventívne) sledovať lekárom. Odstránenie (vyberanie) znamienok nemá len estetický význam. Je to aj prevencia pred vážnejšími zdravotnými problémami.

Bolesť a jazvy

Bolestivosť po odstránení kožných a podkožných útvarov je po odoznení lokálnej anestézie podobná ako keď sa porežete na danom mieste.

Zhrnutie

Operačný zákrok v lokálnej anestézii, trvajúci podľa rozsahu, počtu a povahy útvarov, počas ktorého sa chirurgicky tieto útvary odstraňujú. Vzorky sa posielajú na histologické vyšetrenie. Po zákroku odchádzate hneď domov a vyžaduje si dva týždne bez fyzickej námahy.

Kontaktujte nás