Zväčšenie prsníkov – augmentácia

Čo je augmentácia prsníkov?

Augmentácia pŕs je chirurgická metóda zväčšenia prsníkov silikónovými implantátmi. Plastická operácia poprsia – najmä zväčšenie, je jednou z najvyhľadávanejších estetických zákrokov nie len v zahraničí. Už aj u nás nie je zväčšenie poprsia tabu témou. Práve naopak. Augmentácia ženám pomáha získať nové sebavedomie, s prirodzene vyzerajúcimi prsiami, po ktorých túžia.

Vďaka augmentácii poprsia získate:

Som vhodným kandidátom na zväčšenie poprsia?

Vhodnou kandidátkou je každá žena, ktorá túži po bujnejšom prirodzene vyzerajúcom poprsí. Zákrok môžu podstúpiť aj pre ženy s mierne ochabnutými prsníkmi, pacientky s výraznou asymetriou prsníkov alebo pacientky po mesketómii, čiže úplnom alebo čiastočnom odstránení prsníka

Nezáleží, či ste už dojčili alebo nie. Prsníkové implantáty neovplyvňujú dojčenie v budúcnosti po operácii.

Najčastejšie dôvody augmentácie:

Bolesť a jazvy

Keďže implantáty sú vkladané pod veľký prsný sval, pooperačná bolesť je silnejšia. Pretrváva približne 4 dni a potom postupne ustupuje.

Podľa výberu operačného prístupu, kadiaľ budú vložené implantáty vzniknú aj jazvy. Bez jaziev sa operovať nedá, preto vzniknú buď v podpazuší, v podprsníkových ryhach alebo okolo dvorcov.

 

Veľkosť a tvar implantátov

Aká je pre mňa správna veľkosť implantátov?

Na veľkosti implantátov “nezáleží”. Do úvahy je potrebné zobrať tvar pacietntkiných prsníkov, ich rozmery, kvalitu kože a podkožia, množstvo tukovej vrstvy, pacientkinu výšku, šírku hrudníka, boky, celkový tvar postavy a smozrejme jej predstavu a možnosti plastickej chirurgie. Nie je dobré sa porovnávať s kamarátkami, pretože každá kamarátka má iný východiskový stav. Ten istý implantát môže na jednej vyzerať až vulgárne, na druhej sa zase “stratí”. Správna veľkosť implantátov by mala viesť k harmonickej, prirodzenej ženskej postave, s ktorou bude pacientka spokojná.

Sú pre mňa vhodné anatomické alebo okrúhle implantáty?

Výber vhodného typu implantátu závisí od polohy bradaviek a od tvaru prsníkov, presnejšie od vzdialenosti medzi bradavkou a podprsníkovou ryhou. Zvolením vhodného implantátu docielime, že budú bradavky v správnej polohe, to znamená, nad najvyšším bodom implantátu. V opačnom prípade môžu byť uložené vysoko, prípadne nízko. Keď sú implantáty vložené pod veľký prsný sval, oba majú v stoji slzičkový tvar.

Zhrnutie

Operačný zákrok v celkovej anestézii, trvajúci približne hodinu, počas ktorého sa čiastočne pod veľký prsný sval a čiastočne pod prsnú žľazu vloží prsníkový silikónový implantát. Cieľom tohto zákroku je zväčšenie málo vyvinutých (hypoplastických) alebo mierne ochabnutých (ptotických) prsníkov. Prístupy na vloženie implantátov sú možné z pazuchy, z podprsníkovej ryhy alebo z rezu okolo dvorca bradavky. Samozrejme so snahou aby výsledná jazva bola čo najmenšia a najmenej viditeľná. Zákrok si vyžaduje jednu noc na klinike, doprovod pri odchode a šesťtýždňový pooperačný režim.

 

Prezrite si fotografie pred a po augumentácii. 

 

Kontaktujte nás

    Pre zlepšenie našich služieb používame cookies. Viac o používaní cookies a o spracovaní osobných údajov sa dozviete tu.