Podvihnutie prsníkov – mastopexia

Čo je mastopexia?

Mastopexia alebo podvihnutie prsníkov je chirurgický zákrok, ktorý je vykonávaný za účelom vylepšenia tvaru prsníkov, zmenu polohy nízko uložených dvorcov alebo spevnenia. Pokles prsníkov býva spôsobený stratou objemu prsnej žľazy alebo ochabnutím kože. Najčastejšie môžeme dané problémy sledovať po kojení alebo po výraznom chudnutí. Svoju rolu tu samozrejme hrá aj vek. Pri zdvihnutí pŕs sa bradavka a jej dvorec presúva na vhodné miesto. Vaše prsia tak budú vyzerať pevnejšie a získajú krásny tvar.

Vďaka mastopexii získate:

Som vhodným kandidátom na mastopexiu?

Zákrok je vhodný pre ženy, ktoré majú problém s poklesnutými prsiami alebo ich tvarom. Odstránením ochabnutej kože sa tvar prsníka upraví a spevní.

Bolesť pri mastopexii

Tento zákrok nie je po operácii bolestivý.

Zhrnutie

Operačný zákrok v celkovej anestézii, trvajúci približne dve až tri hodiny, počas ktorého sa modelujú prsné žľazy a redukuje nadbytočná koža. Cieľom tohto zákroku je podvihnutie ochabnutých (ptotických) prsníkov a presunutie bradaviek s dvorcami do vyššej polohy, prípadne zmenšenie dvorcov. Výsledné jazvy sú v okolí dvorca (tvar kruhu), prípadne aj smerom kolmo dole (tvar lízanky) a v prípade potreby aj v podprsníkovej rýhe (tvar kotvy). Zákrok si vyžaduje jednu noc na klinike, doprovod pri odchode a šesť týždňový pooperačný režim.

 

Kontaktujte nás

    Pre zlepšenie našich služieb používame cookies. Viac o používaní cookies a o spracovaní osobných údajov sa dozviete tu.