Operácia gynekomastie

Čo je gynekomastia

Gynekomastia je benígne zväčšenie prsnej žľazy u muža pod vplyvom hormónov. Môže byť jednostranná aj obojstranná. Veľkosť prsnej žľazy je závislá od hladiny estrogénu v tele. U mužov sa zväčšenie prsných žliaz začína prejavovať najmä v puberte ako následok hormonálnych zmien. Časom sa však tento jav zvykne stratiť a nevyžaduje chirurgický zákrok. Pokiaľ sa tak nestane, je plastická chirurgia vhodným riešením.

Príčiny gynekomastie

Som vhodným kandidátom na operáciu gynekomastie?

Najviac záujemcov o tento zákrok je z radu športovcov, ktorí sa snažia mať, vyrysované prsné svaly. Po určitej dobe zistia, že im tam niečo prekáža a nedá sa to cvičením odstrániť. Vtedy pravdepodobne ide o zväčšenú prsnú žľazu. Ďalšou skupinou sú muži, ktorým to vadí v oblečení, prípadne v plavkách.

 Odstránenie zväčšených prsných žliaz u mužov

Ide o operačný zákrok v celkovej anestézii, trvajúci približne jednu až dve hodiny, počas ktorého sa odstraňuje zväčšená prsná žľaza s prípadnou liposukciou okolitého tukového tkaniva. Cieľom tohto zákroku je zmenšenie prsníkov u mužov. Výsledné jazvy sú okolo dvorca (tvar polkruhu). Zákrok si vyžaduje jednu noc na klinike, doprovod pri odchode a šesťtýždňový pooperačný režim.

 

Kontaktujte nás

    Pre zlepšenie našich služieb používame cookies. Viac o používaní cookies a o spracovaní osobných údajov sa dozviete tu.