Plastická chirurgia v roku 2024 – Cesta k vizuálnej dokonalosti

Plastická chirurgia v roku 2024 – Cesta k vizuálnej dokonalosti

„Čo je plastická chirurgia? Sú estetické zákroky nebezpečné? Koľko času potrebujem na regeneráciu? Koľko stojí plastika?“

Ak aj v roku 2024 hľadáte odpovede na dané otázky a plastickú chirurgiu naďalej považujete za akési tabu, v tomto článku Vás presvedčím o tom, že čas, kedy vykonať rozhodujúci krok, je práve teraz.

Čo je to plastická chirurgia?

Jedná sa o súbor takých operačných procedúr, ktorých hlavným cieľom je viditeľná zmena estetiky tváre, pŕs alebo iných častí tela, s ktorých vzhľadom nie je človek dostatočne spokojný. Vďaka plastickej chirurgii vieme dosiahnuť absolútnu spokojnosť aj napriek vrodeným vizuálnym nedokonalostiam.

Aký je rozdiel medzi plastickou a estetickou chirurgiou?

Estetická chirurgia je súčasťou plastickej chirurgie, aj keď jej metódy, zameranie a cieľ sú často rozdielne. Plastická chirurgia vychádzala z potreby liečiť vrodené aj získané chyby a vyvíjala sa krok za krokom už od roku 1918. Estetická chirurgia vznikla ako jej neskoršia odroda, pričom jej cieľom je vizuálna modifikácia čisto vzhľadových charakteristík, ktoré vo svojej podstate nemajú vplyv na celkové zdravie človeka.

Je plastická chirurgia nebezpečná? Aké sú riziká plastickej chirurgie?

Plastická chirurgia je vo všeobecnosti považovaná za jednu z najmladších disciplín v rámci modernej medicíny. Z toho dôvodu podlieha spoločnosť mylnému dojmu, že sa jedná o málo poznatkovo podloženú disciplínu, ktorá je vo svojej podstate relatívne nebezpečná. Opak je však pravdou. Plastickí chirurgovia sú rovnako vzdelaní a fundovaní odborníci, ako sú doktori či chirurgovia z iných odvetví. Ako každá operácia, tak aj chirurgický zákrok, môže vyústiť v rozličné ťažkosti či komplikácie.  Nakoľko však svoju prácu vykonávame vždy na 100%, riziko je veľmi nízke. Tak, ako nezanedbávame sterilné prostredie našej kliniky, nezabúdame ani na dôkladnú starostlivosť o fyzickú či psychickú pohodu našich klientov naprieč celým pobytom spätým s vybranou estetickou procedúrou. Pridanou hodnotou je aj fakt, že sídlime vo veľmi modernej, útulnej a príjemnej klinike AESTHETICA v Banskej Bystrici.

Mimochodom, istá forma plastickej chirurgie bola zaužívaná  už v Starovekom Ríme. Jednalo sa o rôzne zákroky spojené so zmenšovaním pŕs, v tomto prípade však tých mužských.

Aké sú najčastejšie estetické operácie?

Bežné estetické procedúry zahŕňajú operácie pŕs (lifting alebo zväčšenie pŕs), plastiky brucha (liposukcia), kozmetické operácie očných viečok, lifting tváre a či aplikácie kyseliny hyaulurónovej.  Tieto operácie sa vykonávajú rovnako tak u žien ako u mužov všetkých vekových  kategórií.

Ako dlho trvá post-operačná regenerácia? Je pobyt na klinike nutnosťou?

Nie všetky operácie vyžadujú chirurgický zákrok alebo hospitalizáciu. Niektoré typy plastickej chirurgie sú však invazívne a vyžadujú si pobyt v nemocnici a nejakú dobu na zregenerovanie. Zvyčajne sa jedná o také typy postupov, ktoré zahŕňajú zložité techniky a rozsiahlu chirurgickú prácu. Napríklad dermatologické a kozmetické zákroky sú len málo invazívne a pacienti odchádzajú od nás domov v deň vykonávania procedúry. Všetko teda závisí od konkrétnej procedúry, ktorú podstupujete. Váš pobyt na klinike sa však za každých okolností snažíme minimalizovať.

Koľko stojí plastická chirurgia?

„Doplatím sa vôbec?“

Nakoľko je môj tím tvorený skúsenými a férovými profesionálmi, platíte za skutočnú kvalitu a obrovskú pridanú hodnotu vo forme bezpečnej a príjemnej skúsenosti naprieč celou procedúrou. Snažíme sa byť transparentní, preto cenník všetkých úkonov ponúkame na našom webe. Stačí kliknúť na podstránku „cenník“.

Viac informácií o plastickej chirurgii a ďalšie novinky z našej kliniky odsledujete na mojom Facebooku alebo Instagrame.

MUDr. Ivan Žikla
MUDr. Ivan Žikla

Plastický chirurg

Online konzultácia s plastickým chirurgom
MUDr. Ivan Žikla

Som plastickým chirurgom s dlhoročnou praxou. Pôsobím na klinike AESTHETICA v Banskej Bystrici.

Viac informácií o mne.

Najnovšie blogy
Instagram
Related Post