Madam Eva: Za klientky cítim veľkú zodpovednosť

„V estetickej chirurgii nezachraňujeme ľudské životy, ale výsledky musia byť priam ideálne“, hovorí MUDr. Ivan Žikla, plastický chirurg z kliniky AESTHETICA v Banskej Bystrici a my s ním súhlasíme. O dôvod viac, trikrát si rozmyslieť, komu sa zveríme do rúk. Keby náhodou…

Poďme na to od začiatku. Prečo ste sa rozhodli pre estetickú chirurgiu?

Po škole som nastúpil na Kliniku plastickej chirurgie v Banskej Bystrici, kde som sa venoval chirurgii ruky, onkochirurgii, rekonštrukčnej chirurgii. Po atestácii som dostal ponuku, ktorá sa neodmieta. Pracovať v tíme Dr. Červeňa.

Až potom som zistil, aký je rozdiel pracovať v súkromnom zariadení. V prostredí, aké si zaslúžia všetci pacienti a lekári. Nezachraňujeme síce ľudské životy, ale výsledok musí byť stopercentný, inak to nejde. A to si vyžaduje veľkú zodpovednosť.

O čo je u Vás momentálne najväčší záujem?

Z nechirurgických zákrokov je to aplikácia botulotoxínu a dodanie objemu do pier a vrások kyselinou hyalurónovou. Z tých chirurgických je to zväčšovanie prsnikov pomocou implnatátov u klientiek túžiacich po krásnych prsiach. Buď im príroda nenadelila požadovanú veľkosť, alebo ich prsia napríklad po dojčení už nie sú také pevné.

Stane sa, že klientku odmietnete?

Áno, ak je jej predstava nereálna, alebo požadovaný výkon neprinesie očakávaný výsledok, prípadne o ňom nie je presvedčená. Výber veľkosti a typu implantátu je individuálny a nie vždy totožný s ich predstavami.

Buď zákrok odložíme alebo odporučím inú alternatívu, ak existuje. Preto je prvotná konzultácia veľmi dôležitá. Počas nej si preberieme klientkine predstavy a ja navrhnem reálne riešenia. Je dôležité byť v tomto prípade úprimný a zodpovedný, nepreceňovať svoje sily.

Máte aj vy obľúbené zákroky, ktoré robíte radšej, ako iné?

Mojou najobľúbenejšou operáciou je mastopexia, čiže modelácia prsníkov. Klientky po nej v porovnaní s augmentáciou (zväčšením) prsníkov necítia takmer žiadnu bolesť a výsledky sú fantastické. Veľmi rád operujem aj viečka, nosy, uši, face lifty a vlastne všetko, čo sa tváre týka.

Každý deň ju vystavujeme pohľadom druhých ľudí a to pre mňa znamená o to väčšiu zodpovednosť, aby som vyhovel predstavám klientky. Ale v podstate mám v obľube zákroky, ktoré ženám dodajú sebavedomie, harmóniu, prinesú vytúžený efekt, prípadne zabezpečia komfortnejší život. Aj to sú dôvody, prečo mám svoju prácu rád.

Zdroj: Madam Eva

Späť na Uverejnené v časopisoch

Kontaktujte nás