Prsia - plasticky chirurg

Zmenšenie prsníkov
(redukčná mammaplastika)

Čo je redukčná mammaplastika?

Redukčná mammaplastika je úprava veľkosti ženských pŕs tzv. zmenšenie prsníkov. Veľké prsia totiž nie sú vždy symbolom krásy a ženskosti. V niekotŕych prípadoch sú skôr zdrojom nepohodlia, rôznych športových obmedzení a zdravotných problémov, ako sú bolesti krku, chrbta, zapareniny v oblastiach pod prsníkmi a ďalšíe.

Plastická operácia spočíva v odstránení nadbytku prsníkovej žľazy, v odstránení prebytočnej kože, presunu bradavkodvorcového komplexu a v úprave tvaru prsníka do požadovanej podoby. 

Vďaka redukcii poprsia dosiahnete

  • zmenšenie prsníkov
  • vylepšenie tvaru prsníkov
  • podvihnutie ovisnutých prsníkov
  • možnosť športovať
  • menšie dvorčeky pravidelného tvaru

Som vhodným kandidátom na zmenšenie poprsia

Redukčná mammaplastika je určená pre ženy s veľkými, nadmernými a obvykle aj poklesnutými prsníkmi. Zmenšenie prsníkov vyrieši problém s kúpou podprsenky, zarývanie ramienok podprsenky do ramien, problém s behaním a cvičením, zapareniny.

Bolesť a jazvy

Tento zákrok po operácii, tak ako mastopexia, nie je bolestivý. Pacientky udávajú krátkodobý pocit ako keby sa porezali. Analgetiká sa užívajú zriedka.

Priebeh operácie

Operačný zákrok v celkovej anestézii, trvajúci približne dve až tri hodiny, počas ktorého sa odoberá, redukuje prsné tkanivo (tuk, prsná žľaza, koža). Cieľom tohto zákroku je zmenšenie veľmi vyvinutých (hyperplastických) prsníkov a presunutie bradaviek so zmenšenými dvorcami do vyššej polohy. Výsledné jazvy sú v okolí dvorca a smerom kolmo dole (tvar lízanky), v prípade potreby aj v podprsníkovej ryhe (tvar kotvy). Zákrok si vyžaduje jednu noc na klinike, doprovod pri odchode a šesťtýždňový pooperačný režim.

Dohodnite si konzultáciu

Dohodnite si osobnú konzultáciu s MUDr. Ivanom Žiklom a vydajte sa na cestu k Vášmu novému „ja“ už dnes.