Prsia - plasticky chirurg

Operácia gynekomastie

Čo je gynekomastia?

Gynekomastia je benígne zväčšenie prsnej žľazy u muža pod vplyvom hormónov. Môže byť jednostranná aj obojstranná. Veľkosť prsnej žľazy je závislá od hladiny estrogénu v tele. U mužov sa zväčšenie prsných žliaz začína prejavovať najmä v puberte ako následok hormonálnych zmien. Časom sa však tento jav zvykne stratiť a nevyžaduje chirurgický zákrok. Pokiaľ sa tak nestane, je plastická chirurgia vhodným riešením.

Príčiny gynekomastie

  • metabolické poruchy
  • nádorové bujnenie
  • po užívaní liekov

Som vhodným kandidátom na operáciu gynekomastie?

Najviac záujemcov o tento zákrok je z radu športovcov, ktorí sa snažia mať, vyrysované prsné svaly. Po určitej dobe zistia, že im tam niečo prekáža a nedá sa to cvičením odstrániť. Vtedy pravdepodobne ide o zväčšenú prsnú žľazu. Ďalšou skupinou sú muži, ktorým to vadí v oblečení, prípadne v plavkách.

Odstránenie zväčšených prsných žliaz u mužov

Ide o operačný zákrok v celkovej anestézii, trvajúci približne jednu až dve hodiny, počas ktorého sa odstraňuje zväčšená prsná žľaza s prípadnou liposukciou okolitého tukového tkaniva. Cieľom tohto zákroku je zmenšenie prsníkov u mužov. Výsledné jazvy sú okolo dvorca (tvar polkruhu). Zákrok si vyžaduje jednu noc na klinike, doprovod pri odchode a šesťtýždňový pooperačný režim.

Dohodnite si konzultáciu

Dohodnite si osobnú konzultáciu s MUDr. Ivanom Žiklom a vydajte sa na cestu k Vášmu novému „ja“ už dnes.